Nu metal je podžánr heavy metalu,] který vznikl v polovině 90. let. Je to též fusion styl kombinující prvky grunge, elektronické hudby, hardcore punku, hip hopu, thrash metalu atd. Za zakladatele nu metalu jsou všeobecně považováni KoЯn, začali totiž jako první hrát s podladěnými sedmistrunnými kytarami, jako vzor následováni hordou dalších skupin, např. Linkin Park, Papa Roach, Limp Bizkit, Slipknot a nebo čeští Cocotte Minute. 

V letech 1995 - 2000 zažívá nu metal obrovský boom, kdy se objevuje velké množství hudebních skupin hrajících tento žánr. Slovo „nu“ by se mělo vyslovovat jako anglické slovo „new“ a má mít i takový význam (česky tedy nový metal). Dalším uváděným významem predpony „nu“ je „Nuked“, tj, výbušný, akcelerovaný metal. Často se píše jako nu-metal, případně jako nü metal (přehlasované samohlásky jsou velmi časté v názvech metalových skupin).

 Někteří fanoušci metalu tvrdí, že nu metal není součástí (druhem) heavy metalu. Uváděné důvody jsou:

 v nu metalu se dává mnohem větší důraz na baskytaru než na kytaru, v heavy metalu je tomu naopak nu metalové písně téměř neobsahují kytarová sóla, což je de facto jeden z definujících znaků heavy metalu v nu metalu je hojně využíván rap, na rozdíl od metalového čistého zpěvu nebo death metalového growlingu
Stránky můžete také vyhledat přes adresu www.metalweb.tk
TOPlist
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one